Наши услуги:
Последние статьи:

 

ДТП

Решение ДТП

Справа № 2-3740/10

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

30 березня 2010 року Шевченківський районний суд м.Києва в складі:

головуючого -                судді Зубкова С.О.

при секретарі                   Білецькому Б.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства  «Київський страховий дім» про стягнення страхової виплати , -

 

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до відповідача  про виплату страхового відшкодування.

 

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 02 вересня 2008 року між ним та відповідачем було укладено договір страхування засобу наземного транспорту. 08 лютого 2009 року о 04 год. 15 хв., позивач, керуючи транспортним засобом «Шкода», реєстраційний номер НОМЕР_1 потрапив у ДТП, внаслідок чого його автомобіль був повністю знищений та, на підставі звіту № 92/02 від 17.02.2009 року незалежного експертно-юридичного бюро СПД ОСОБА_2П.», ремонту не підлягає. Загальна сума страхової виплати  складає 73 715 грн. 00 коп. Позивач надав страховику  повну та достовірну інформацію про настання страхового випадку та всі необхідні документи для підтвердження настання страхового випадку. 07.05.2009 року, позивач отримав від відповідача лист про відмову у виплаті страхового відшкодування, посилаючись на те, що згідно пункту 3.2.10 та 5.18 договору страхування наземного транспорту №02-09/08АФ від 02.09.2008 року, при грубому порушенні ПДР, внаслідок чого об'єкт страхування було пошкоджено, дана подія не може бути визнана страховою, вважає відмову незаконною та просить суд ухвалити судове рішення, яким стягнути з відповідача  на його користь  73 715 грн. 00 коп. матеріальних збитків та судові витрати.

 

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав відповідні пояснення.

 

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив, пояснивши, що згідно пункту 3.2.10 та 5.18  договору страхування наземного транспорту №02-09/08АФ від 02.09.2008 року, при грубому порушенні ПДР, внаслідок чого об'єкт страхування було пошкоджено та дана подія не може бути визнана страховою, а тому просив суд в задоволенні позову відмовити.

 

Заслухавши позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив.

 

Судом встановлено, що 02.09.2008 року між укладено договір № 02-09/08АФ з страхування засобів наземного транспорту. Згідно умов договору страхування, страховик зобов’язується  у випадку пошкодження застрахованого автомобіля «Шкода» державний номер НОМЕР_1, виплатити страхове відшкодування Страхувальнику.

 

08.02.2009 року по вул. Л. Гавро, 8 в м. Києві, в наслідок якої застрахований автомобіль під керуванням позивача отримав пошкодження відповідно до звіту № 92/02 складеного 17.02.2009 р.  на загальну суму 97 192 грн. 48 коп.

 

Відповідно до п. 4 ст. 61 ЦПК України вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, або постанову суду у справі про адміністративне правопорушення обов’язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

 

Згідно до постанови Оболонського районного суду м. Києва від 25.03.2009 року, ОСОБА_1 визнано винним у порушенні п.п. 12.1, 12.3 ПДР України а саме у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

 

За змістом листа голови правління ЗАТ «Київський Стаховий Дім», ОСОБА_1  відмовлено у виплаті страхового відшкодування через порушення п. 3.2.10 та 5.18 договору страхування наземного транспорту №02-09/08АФ, тобто грубе порушення Правил дорожнього руху,  внаслідок чого об'єкт страхування було пошкоджено, а тому дана подія  не може бути визнана страховою.

 

Згідно п.5.18 договору страхування наземного транспорту, страховими випадками не є  знищення або пошкодження транспортного засобу вчиненого при порушенні страхувальником п.3.2.10 договору (дотримуватись ПДР, в тому числі вчасно змінювати шини відповідно до пори року), внаслідок чого  виникло ДТП.

 

Згідно ст.20 Закону України «Про страхування» с траховик зобов'язаний  при настанні страхового випадку здійснити страхову виплату або виплату  страхового  відшкодування  у  передбачений  договором строк.

 

Разом з тим, згідно ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод , інтересів.

 

Згідно ст.10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.

 

Дослідивши докази по справі у сукупності, суд вважає, що за умов грубого порушення ПДР, а саме: керуючи автомобілем не вибрав безпечної швидкості руху, з урахуванням дорожньої обстановки, при виникненнв перешкоди для руху, яку водій об'єктивно спроможний виявити не вжив заходів для зменшення швидкості аж до повної зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників дорожнього руху об'їзду перешкоди, внаслідок чого некеровано виїхав на смугу зустрічного руху, та скоїв наїзд на припаркований автомобіль, що відповідно до п. 3.2.10 та 5.18 договору страхування наземного транспорту є неприпустимим. Таким чином суд вважає, що позивач не довів факту порушення, невизнання або оспорення їх прав, свобод, інтересів з боку відповідача та приходить до висновку, що у позові слід відмовити.

 

На підставі викладеного, керуючись  ст. 20 Закону України “Про страхування”,  ст. 10, 60, 213, 215   ЦПК України, суд

 

в и р і ш и в :

 

У позові ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства  «Київський страховий дім» про стягнення страхової виплати відмовити повністю.

 

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Рішення  може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

 

Суддя

 
Бизнес центр «Право и дело» © 2010
г. Киев
ул. Резницкая 8, к.56
+38 044 453-06-32
+38 099 52-11-7-11